Anonimowe konto bankowe

Anonimowe konto bankowe jest to temat, który w ostatnim czasie jest bardzo szeroko poruszany. Każdy z nas ceni sobie prywatność, a z roku na rok coraz częściej spotykamy się z większą inwigilacją już nie tylko w samym Internecie, lecz ogólnie ze strony naszego państwa! Zadajemy sobie pytanie, czy możemy założyć konto bankowe, które zapewni nam stuprocentową anonimowość? Czy w ogóle możemy takie konto bankowe założyć?

Nie ma niestety czegoś takiego jak anonimowe konta bankowe

Przed założeniem konta bankowego musimy przecież podpisać specjalną umowę, jak i dać swój dokument tożsamości. Nasze dane będą więc udostępnione dla przynajmniej jednego pracownika banku. Banki natomiast udostępniają nasze dane w razie potrzeby policji albo prokuraturze. Swego czasu takim anonimowym produktem była karta bankowa pre – paid oferowana nam przez bank BZ WBK. karta była oczywiście na okaziciela. Kartę można było doładowywać wielokrotnie. Z niniejszą kartą nie kojarzyliśmy zupełnie żadnych danych osobowych. Komisja Nadzoru Finansowego niestety nie zgodziła się na to, żeby nadal trwał taki stan rzeczy i bank musiał tę kartę wycofać.

Co jeszcze powinniśmy na te tematy wiedzieć?

Odkąd weszliśmy do Unii Europejskiej, przepisy dotyczące kont bankowych się niesamowicie zaostrzyły. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne, dlatego w myśl przeciwdziałaniu terroryzmu banki muszą znać nasze dane. Jest to tak naprawdę bardzo dobra wiadomość. Jeden rachunek bankowy zawsze jest przypisany do jednego klienta. Jeżeli chcemy posiadać anonimowe konto bankowe, powinniśmy się zorientować w kontach numerycznych. Dzięki temu możemy się posługiwać jedynie specjalnym hasłem, którego niemalże nikt nie zna. Możemy ukryć bez problemu swoje dane na zewnątrz. Jedyny identyfikator takiego numerycznego konta to jest numer konta klienta.

Inne sposoby, żeby założyć anonimowe konta bankowe

Tak zwane ”konto na Kajmanach” jest to miejsce, do którego możemy przelać środki finansowe pochodzące z niewiadomych źródeł. Nie są to konta bankowe faktycznie zlokalizowane na Kajmanach, lecz jest to po prostu konto bankowe zlokalizowane poza granicami naszego kraju. Do takich banków zaliczamy banki znajdujące się w Luksemburgu, Austrii, na Dominikanie, jak i w Szwajcarii. Zakładając konto bankowe na wyspach Karaibskich możemy być pewni, że nie dosięgnie go jurysdykcja polska. Wiąże się to również z bardzo małymi podatkami, konkurencyjnym oprocentowaniem konta, niewiarygodnie duża anonimowość. Oprócz powyższych zalet musimy się także pogodzić z wadami takiego rozwiązania, czyli niebezpieczeństwem wszelkich inwestycji, jak i utrudniony dostęp do swojego konta bankowego.

Kryptowaluty

Bankowość pseudoanonimowa, czyli oparta na wielu kluczach szyfrujących. Pozwala to tak naprawdę na zachowanie w pewnym stopniu anonimowości oraz na zabezpieczenie prywatności wszelkich operacji, jakie będziemy wykonywać. To czy chcemy zakładać tego typu konta bankowe zależy jedynie od nas. Wiąże się to z ryzykiem.

Redakcja firma-wnecie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *