Jak obliczyć zdolność kredytową?

Codziennie wiele osób zgłasza się do różnych banków, gdyż chcą oni dowiedzieć się, jaką mają zdolność kredytową. Poznanie swojej zdolności kredytowej jest niezwykle ważne, gdy klient chce się starać o pożyczkę z banku. Jak się okazuje w praktyce, obliczenie zdolności kredytowej nie jest wcale tak skomplikowane i takie kalkulacje można spróbować wykonać samodzielnie we własnym domu. Można również skorzystać z dostępnych na rozmaitych stronach internetowych kalkulatorów kredytowych, które także pomogą zainteresowanym poznać ich możliwości kredytowe.

Jak sprawdzić zdolność kredytową?

?
Jak wspomniano powyższej, najlepiej sprawdzać zdolność kredytową u sprawdzonych, doświadczonych przedstawicieli w bankach. Można także skorzystać z pomocy doradców finansowych, którzy nie tylko wyliczą klientom ich zdolność, ale pomogą również przejść przez cały proces starania się o kredyt oraz co najważniejsze, pomogą klientowi wybrać najkorzystniejszą dla nich ofertę kredytową. Taki doradca finansowy najpierw dokonuje wszelkich kalkulacji, by dowiedzieć się, czy klient ma realne szanse na otrzymanie kredytu. Dlatego też, do obliczenia zdolności kredytowej potrzebne będą takie informacje jak np.: kwota kredytu, o jaką klient chce się starać, wskazanie okresu kredytowania, wskazanie aktualnych zobowiązań finansowych (posiadanych pożyczek, posiadanych rat związanych z zakupami, posiadanych kart kredytowych). Oprócz tego należy podać wysokość miesięcznych zarobków wraz z formą zatrudnienia (np.: umowa o pracę, kontrakt). To wszystko pozwoli na wyliczenie kwoty, którą klient jest w stanie każdego miesiąca płacić do banku. Trzeba pamiętać, że obliczając zdolność kredytową zawsze bierze się pod uwagę również kwotę, która musi zostać klientowi „na życie”.

Szybko, bezpiecznie i bezpłatne

Wiele osób obawia się wizyt u doradców finansowych z uwagi na fakt, iż boją się oni zostać obciążeni dodatkowymi kosztami. Warto jednak podkreślić, iż w większości przypadków doradcy kredytowi, którzy pomagają klientom w zawarciu umowy kredytowej nie otrzymują wynagrodzenia od klienta tylko od baku, z którą ostatecznie klient zawrze umowę. Jednak mimo to, taki doradca ma za zadanie działać w interesie klienta. Z pewnością nie namówi on zainteresowanych na kredyt, którego klient nie będzie w stanie spłacać. Dlatego też, omówione powyżej kalkulacje są niezwykle ważne. Osoby zainteresowane kredytem muszą dokładnie wiedzieć, jaki kredyt biorą z banku i jakie zobowiązania ich czekają przez kolejne lata. Dlatego też, kilkakrotnie dokonuje się takich wyliczeń.

Redakcja firma-wnecie.pl