Zalety wypełniania sprawozdania finansowego online

Zamknięcie roku podatkowego nie obędzie się bez wypełnienia sprawozdania finansowego. To bardzo ważne dla każdej zobowiązanej osoby. Wszelkie dokumenty możemy wypełnić przez Internet. Takie rozwiązanie ucieszy niejednego przedsiębiorcę. Szybkie i łatwe rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić czas, który jest niesamowicie cenny przy prowadzeniu biznesu oraz w pracy. Dlatego warto bliżej przyjrzeć się e-sprawozdaniom. Co nam dają i jakie są ich zalety? Oto wszystko, co warto wiedzieć o e-sprawozdaniach!

Co charakteryzuje e-sprawozdania?

Zakończenie roku podatkowego następuje przez sporządzenie sprawozdania finansowego. Najlepszy sposobem na wypełnienie tego zobowiązania jest skorzystanie ze specjalnego narzędzia internetowego. E-sprawozdania zapewniają nam szybkie, bezpieczne i proste uzupełnienie oraz wysłanie dokumentów do odpowiedniego systemu eKRS lub KAS. Działanie narzędzia jest proste i instynktowne. Każda osoba poradzi sobie z jego obsługą i szybko przygotuje sprawozdanie finansowe do wysłania. 

Zalety e-sprawozdania – dlaczego wypełniać dokumenty przez Internet?

Oprócz sprawozdania finansowego w Internecie rozliczymy także inne dokumenty. Takie ułatwienie pozwala na przechowywanie wszystkich deklaracji i formularzy w jednym miejscu. Nie musimy szukać odpowiednich wzorów dokumentów po całym Internecie. Co więcej, e-sprawozdanie jest zgodne ze wszelkimi wytycznymi Ministerstwa Finansów. W związku z tym mamy pewność, że uzupełniane dane i przesłane pismo będzie zatwierdzone. Nad tym, aby e-sprawozdania były poprawne czuwa sama aplikacja. Kontroluje, czy wpisywane znaki są zgodne z tym, co akurat powinno znaleźć się w danej rubryce. 

e-sprawozdania

Łatwe i szybkie uzupełnianie danych – jak to wygląda?

Dodatkowym ułatwieniem w wypełnianiu sprawozdania finansowego przez Internet jest możliwość importu danych. Do naszej deklaracji można dodać dane z bilansów, zestawień, rachunków oraz not prawnych. Mamy także możliwość dodania plików z Excel. To znacznie przyspiesza cały proces wypełniania dokumentów. Zaoszczędzimy tym sposobem jeszcze więcej czasu. W trakcie uzupełniania poszczególnych elementów możemy dokonać zapisu i pobrania plików w formacie PDF. Tym sposobem w każdym momencie użytkownik ma  możliwość sprawdzenia danych i upewnienia się, że zostaną one zapisane. Ostatecznie format pliku to XML. Taki właśnie jest wymagany przez eKRS lub KAS.

Wysyłanie sprawozdania finansowego do odpowiedniego systemu

Jak już wiadomo, e-sprawozdania wysyła się do eKRS lub KAS. Jednak przed tym należy je podpisać. Nie można wysłać żadnych dokumentów bez tego istotnego elementu. Dlatego też należy złożyć podpis. Można to zrobić z użyciem podpisu kwalifikowanego lub Profilu Zaufanego. Obie opcje są dostępne w e-sprawozdaniu. 

Wysyłka dokumentów odbywa się z poziomu odpowiedniej witryny internetowej. Nie musimy nic dodatkowo wypełniać ani dodawać. Wszystko załatwimy prosto, szybko i wygodnie. Warto dobrze zapoznać się z wytycznymi Ministerstwa Finansów przed przystąpieniem do tegorocznego sprawozdania. Jednak możemy być także pewni, że e-sprawozdania na pewno będą zgodne ze wszystkimi ustalonymi kwestiami. 

Redakcja firma-wnecie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.