Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Etykiety farmaceutyczne – jak wybrać odpowiednią drukarnię?

Biznes Data publikacji - 20 września 2022 Autor - Redakcja firma-wnecie.pl
Etykiety farmaceutyczne

Etykiety farmaceutyczną pełnią ważną rolę podczas znakowania produktów. Powinny być wykonane tak, aby w prosty sposób przekazywały, jak najwięcej informacji. Jak przygotować projekt etykiety farmaceutycznej? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru drukarni? Podpowiadamy!

Jakie są rodzaje etykiet samoprzylepnych?

Etykiety samoprzylepne to wygodny sposób oznaczania przedmiotów w celu łatwej identyfikacji. Można je łatwo drukować i nakładać na dowolną powierzchnię. W zależności od wymagań na rynku dostępnych jest wiele rodzajów etykiet samoprzylepnych. Najczęściej stosowane etykiety farmaceutyczne to naklejki foliowe, laminowane i peel-off.

Jeśli szukasz łatwego sposobu na oznakowanie opakowań, etykiety foliowe są świetnym rozwiązaniem. Są wodoodporne, odporne na rozdarcia i można je stosować na wiele sposobów. Etykiety te mają wszystkie cechy, których potrzebujesz, aby zapewnić swoim klientom najlepszy możliwy produkt. Naklejki foliowe drukowane są bezpośrednio na folii, dzięki czemu możesz mieć pewność, że kolory nie wyblakną. 

Naklejki laminowane powstają poprzez pokrycie wydrukowanej etykiety dodatkową warstwą ochronną. Dzięki temu są one odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz blaknięcie. Zarówno etykiety foliowe jak i laminowane wyróżniają się wysoką trwałością, co jest bardzo ważne w przypadku etykiet farmaceutycznych. Dzięki materiałom zastosowanym do ich produkcji możliwe jest uzyskanie dwóch wykończeń: matowego oraz błyszczącego co może mieć wpływ na czytelność etykiety.

Kolejnym rodzajem często stosowanym do oznakowania produktów farmaceutycznych są etykiety typu peel-off, które składane są niczym książeczka. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest zamieszczenie dużej liczby informacji na małej powierzchni. Takie rozwiązanie często jest stosowane w przypadku produktów farmaceutycznych i kosmetyków.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze etykiety?

Etykiety są ważnym narzędziem do oznaczania i porządkowania rzeczy. Mogą być używane do identyfikowania przedmiotów, organizowania ich i zabezpieczania. Wybierając rodzaj etykiety, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Pierwszy to rodzaj kleju. W różnych sytuacjach stosuje się różne rodzaje kleju, ponieważ różne rodzaje klejów działają inaczej pod względem przyczepności do różnych powierzchni. Istnieje pięć rodzajów klejów, których możesz użyć do etykietowania: zwykły (permanentny), szary, mocny, słaby, kropeczkowy. Etykiety farmaceutyczne muszą bardzo mocno trzymać się powierzchni, na której się znajdują. Z tego względu zastosowanie mocnego kleju staje się wręcz oczywiste. Będziemy mieć wówczas pewność, że etykieta nie odpadnie lub nie przesunie się.

Drugą kwestią jest informacja, którą należy umieścić na etykiecie. Obejmuje to projekt graficzny etykiety, w tym użyte kolory i rodzaje czcionek. Ważne jest, aby projekt etykiety był czytelny i przejrzysty, aby był zrozumiały dla klientów. Naklejki farmaceutyczne zawierają wszystkie niezbędne informacje o produkcie, takie jak nazwa, marka, składniki, wskazówki i ostrzeżenia. Poza funkcją czysto informacyjną projekt powinien być również na tyle atrakcyjny, aby pacjenci chcieli z niego korzystać.

Etykiety mogą odgrywać rolę informacyjną. Służą do edukowania konsumentów na temat składników produktu, potencjalnych skutków ubocznych, a nawet ich przeznaczenia. Etykiety są ważne, ponieważ pomagają konsumentom zrozumieć sens spożywania danych leków. W rezultacie etykiety mogą pomóc ludziom znaleźć najlepsze dla nich produkty na coraz bardziej złożonym rynku. Etykiety leków służą konsumentom jako przewodnik, z którego mogą korzystać przy podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących wyboru leków. Służą jako źródło informacji dla konsumentów, pomagają im podejmować świadome decyzje.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drukarni etykiet?

Wybór drukarni etykiet to nie lada decyzja. Od tego w głównej mierze może zależeć powodzenie projektu. Aby dokonać właściwego wyboru, musisz wiedzieć, czego szukać. Przy wyborze drukarni etykiet należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak między innymi doświadczenie, czas realizacji, jakość, cena, obsługa klienta.

Pierwszą rzeczą jest doświadczenie. Firma, która działa w branży od dłuższego czasu, z większym prawdopodobieństwem zaoferuje produkty lepszej jakości. Podczas drukowania etykiet ważne jest, aby wiedzieć, że wybrana przez Ciebie firma zajmująca się drukowaniem etykiet powinna być w stanie produkować etykiety, które dorównają Twoim oczekiwaniom. Najważniejsze, aby pracownicy mieli doświadczenie w drukowaniu etykiet z różnych materiałów.

Warto również sprawdzić, czy drukarnia oferuje dodatkowe usługi, poza samym drukiem. Druk etykiet to skomplikowane zadanie, warto więc przed złożeniem zamówienia poradzić się odnośnie projektu. Większe drukarnie często współpracują lub zatrudniają grafików i projektantów, którzy sprawdzają otrzymany projekt i nanoszą ewentualne poprawki. Możliwe jest wówczas przygotowanie od podstaw projektu etykiety przez specjalistę. Jest to bardzo ważne, ponieważ będziemy mieć wówczas pewność, że projekt spełnia wszelkie standardy.

Kolejnym czynnikiem jest koszt i czas realizacji. Jeśli szukasz drukarni etykiet, do znakowania swoich produktów, ważną rolę będzie odgrywać dla ciebie czas. Chcesz mieć pewność, że naklejki dotrą do Ciebie na czas i nie będziesz mieć przez nie opóźnień. Z reguły przy większych zamówieniach drukarnie są w stanie zaoferować niższą cenę wykonania usługi. Warto o tym pamiętać podczas ewentualnych negocjacji cen.

Partnerem artykułu jest drukarnianaklejek.pl

Redakcja firma-wnecie.pl

Grupa osób dzieląca się wiedzą i doświadczeniem związanymi z biznesem, pracą i finansami. Bardzo bliskim nam tematem jest też rozwój osobisty, dlatego o nim również piszemy wiele artykułów. Do lektury naszego bloga zachęcamy szczególnie osoby, które prowadzą własną firmę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?