Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Najlepsze książki motywacyjne – jakie czytać?

Biznes Data publikacji - 24 października 2019 Autor - Redakcja firma-wnecie.pl

Nie od dzisiaj wiadomo, że najbardziej wartościowym źródłem wiedzy są książki. Obecnie mamy ułatwiony dostęp do informacji, bo wiele informacji i porad możemy znaleźć w internecie. Mimo to nie warto polegać wyłącznie na informacjach w sieci, szczególnie że nie wszystkie będą wiarygodne i godne naszej uwagi.

Czy czytanie książek motywacyjnych ma sens?

W dzisiejszych czasach książki motywacyjne są po prostu modne, dlatego wiele osób po nie sięga z ciekawości. Niektóre z nich są mało wartościowe, inne mogą dać do myślenia. Dużo zależy też od tego, na jakim etapie rozwoju osobistego jesteśmy w swoim życiu. Prawda jest taka, że samorozwój to proces, który trwa przez całe życie. Warto dbać o siebie nie tylko w kontekście kariery zawodowej, ale także życia osobistego, wewnętrznego. Chodzi o to, żeby w życiu mieć cel, motywację do działania i żeby być szczęśliwym człowiekiem. Czy książki motywacyjne mogą w tym pomóc? Na pewno tak. Jakie są najlepsze ksiazki motywacyjne?

W dżungli podświadomości – Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska jest autorką wielu książek motywacyjnych, które cieszą się dość dużą popularnością, zresztą tak samo, jak jej kursy językowe. W książce W dżungli podświadomości autorka tłumaczy, że nasze myśli mają odzwierciedlenie w rzeczywistości i sami sobie ją kreujemy. Ciekawa pozycja, która dodaje energii do działania i nakłania do zmiany negatywnych myśli.

Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny – Brian Tracy

Ten autor jest znany z wielu książek traktujących o motywacji i samodyscyplinie. Zarządzanie sobą w czasie jest bardzo ważne, pozwala pracować efektywniej i wydajnej, dzięki temu nie marnujemy czasu i osiągamy lepsze wyniki. Rozdziały są dość krótkie, autor daje w nich rady, jak stać się bardziej zdyscyplinowanym, jak działać i nie tracić czasu na niepotrzebne rzeczy. W książce znajdziemy wiele odniesień do strefy biznesowej, ale także życia prywatnego, naszego zdrowia, stosunków rodzinnych itp. Jeżeli chodzi o książki motywacyjne to jest to podstawa.

Jak przestać się martwić i zacząć żyć – Dale Carnegie

Pozycja wydana dawno temu, ale wciąż bardzo aktualna. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że przejmuje się rzeczami, które tak naprawdę w ogólne nie mają znaczenia. Nie potrafimy cieszyć się z życia i małych rzeczy. W tej książce autor pokazuje, jak wiele czasu i energii marnujemy, radzi jak żyć pełnią życia, uczy jak radzić sobie ze zmartwieniami.

To tylko wybrane pozycje – najlepsze ksiazki motywacyjne, które mogą okazać się pomoce w drodze samorozwoju i samodoskonalenia. Pamiętajmy, że warto o siebie dbać nie tylko w kontekście fizycznym, ale również o swojej zdrowie psychiczne. Nie żyjmy z dnia na dzień, żyjmy świadomie, aby móc cieszyć się każdą chwilą i nie przejmować się błahostkami, które tak naprawdę w ogóle nie są ważne. Książki motywacyjne mogą pomóc w zrozumieniu pewnych swoich zachować oraz zrozumieniu otaczającego nas świata. To dobry wstęp do tego, aby się doskonalić, osiągać wyznaczone cele i być z siebie po prostu zadowolonym.

Redakcja firma-wnecie.pl

Grupa osób dzieląca się wiedzą i doświadczeniem związanymi z biznesem, pracą i finansami. Bardzo bliskim nam tematem jest też rozwój osobisty, dlatego o nim również piszemy wiele artykułów. Do lektury naszego bloga zachęcamy szczególnie osoby, które prowadzą własną firmę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?