Strona główna
Rozwój Osobisty
Tutaj jesteś

Jak wybrać biżuterię dla dziecka?

Rozwój Osobisty Data publikacji - 7 kwietnia 2022 Autor - Redakcja firma-wnecie.pl
Jak wybrać biżuterię dla dziecka

Dzieci bardzo często zwracają uwagę na to, jakie dodatki i akcesoria noszą osoby dorosłe. I mowa tutaj nie tylko o ich rodzicach, ale także nauczycielach, bohaterach ulubionych filmów czy też dziecięcych idolach. Dlatego też wiele maluchów bardzo często przejawia chęć noszenia biżuterii. W tym, że dziecko chce nosić łańcuszek złoty 585 bądź też naszyjnik srebrny damski, nie ma nic złego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że biżuteria złota przeznaczona dla dorosłych kobiet nie zawsze będzie dla dzieci odpowiednia.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka

Maluch, który chce nosić kolczyki dla dziewczynki srebrne, komunikuje tę potrzebę swoim rodzicom. Muszą oni wiedzieć o tym, że bezpieczeństwo dziecka jest najważniejszym aspektem, na jaki powinni zwracać uwagę. Najmłodsze dzieci nie mogą nosić biżuterii, która może ze względu na swoją długość, okręcić się wokół ich szyi bądź też rąk. Dlatego też dla dzieci najlepiej sprawdzi się biżuteria dziecięca, tworzona zgodnie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa.

Przeznaczona dla dzieci biżuteria srebrna czy złota nie powinna zawierać małych elementów, które dziecko może łatwo ściągnąć bądź też oderwać. Dlatego też złoty łańcuszek damski 585 z pewnością nie będzie tutaj najlepszym wyborem.

Jakie kolczyki dla małych dziewczynek?

W Polsce wielu rodziców decyduje się na przekłucie uszu już u kilkumiesięcznych dzieci. W tym przypadku pierwsze kolczyki trzeba wybrać szczególnie ostrożnie. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się tutaj zapięcie typu baranek, które jest bardzo wytrzymałe i niemożliwe do odpięcia przez dziecko.

Biżuteria dziecięca to także różnego rodzaju pierścionki. Wybierając je trzeba zwrócić uwagę na to, czy posiadają one regulację rozmiaru. Biżuteria złota dla dziewczynki powinna zawsze mieć możliwość szybkiego ściągnięcia bądź tez rozluźnienia. Niemniej jednak, ze względów bezpieczeństwa, lepiej zrezygnować całkowicie z noszenia pierścionków przez dzieci.

Jakie materiały są bezpieczne dla dziecka?

Biżuteria złota czy też biżuteria srebrna bardzo rzadko powodują uczulenie, dlatego mogą być noszone nawet przez najmłodsze dzieci. Niestety, ogromna część biżuterii sprzedawana w sklepach wciąż zawiera nikiel, który jest materiałem szczególnie często uczulającym. Noszenie go może spowodować drażniącą wysypkę oraz problemy skórne. W przypadku niklowanych kolczyków uczulenie może objawiać się opuchniętymi oczami oraz dolegliwościami bólowymi. Dlatego też biżuteria dziecięca powinna być wykonana ze srebra, złota, bądź też stali chirurgicznej.

Redakcja firma-wnecie.pl

Grupa osób dzieląca się wiedzą i doświadczeniem związanymi z biznesem, pracą i finansami. Bardzo bliskim nam tematem jest też rozwój osobisty, dlatego o nim również piszemy wiele artykułów. Do lektury naszego bloga zachęcamy szczególnie osoby, które prowadzą własną firmę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?