Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Moldingi: Detale dodające stylu i charakteru

Biznes Data publikacji - 19 lipca 2023 Autor - Redakcja firma-wnecie.pl
Moldingi


Wiele czynników wpływa na ogólny wygląd samochodu, od stanu i czystości lakieru, przez kondycję karoserii aż po kolor plastikowych elementów i szyb. Wszystko to są jednak sprawy duże i to prawdopodobnie dlatego większość kierowców, myśląc o wyglądzie swoich samochodów, skupia się właśnie na nich. 

Nie wolno jednak zapominać o rzeczach drobnych, jak listwy ozdobne, czyli tak zwane moldingi. Jak mówi popularne polskie przysłowie „diabeł tkwi w szczegółach”. Dlatego nawet najbardziej zadbany i idealnie wyczyszczony samochód nie będzie wyglądał do końca dobrze, jeśli listwy ozdobne nie będą na swoim miejscu.

Uzyskanie wyglądu „jak z fabryki” to jednak nie wszystko, co można dzięki moldingom osiągnąć. Można dzięki nim nadać maszynie stylu i charakteru, a co najlepsze, można to zrobić niskim kosztem, ponieważ elementy te nie należą do najdroższych. Przykładowe ceny znajdziesz na stronie: https://www.signeda.pl/czesci-karoserii-c1330/moldingi-c1353.

Co to są moldingi?

Moldingi samochodowe to różnego rodzaju listwy, nakładki i atrapy, które w samochodzie grają kilka ról. Wiemy już, że pozytywnie wpływają na wygląd samochodu i to na tym skupimy się w tym wpisie, ale to nie wszystko. Moldingi mają też zastosowanie praktyczne, o którym też warto wiedzieć.

Listwy ozdobne często przykrywają miejsca łączenia się dwóch elementów karoserii czy miejsca, w których różne materiały łączą się ze sobą. W takiej sytuacji zadaniem listwy czy zaślepki jest osłanianie miejsca łączenia przed korozyjnym wpływem czynników zewnętrznych.

Stosunkowo często zdarza się też, że moldingi są montowane tak, aby osłaniały miejsca najmocniej narażone na zarysowania. Projektanci ustawiają je przykładowo tak, aby chroniły karoserię samochodu przed zarysowaniem przez drzwi samochodu zaparkowanego na miejscu obok.

Wpływ na charakter samochodu

Dzięki moldingom można też zmienić ogólny styl i charakter samochodu. Popularną praktyką jest przykładowo wymiana nudnych czarnych list na listwy chromowane. Taki prosty zabieg, który bez większych problemów można przeprowadzić w przydomowym garażu, jest w stanie mocno wpłynąć na to, jakie wrażenie samochód sprawia. Dzieje się tak, ponieważ chromowane listwy kojarzą się bezpośrednio z samochodami marek premium. Stosując więc elementy kojarzone z drogimi samochodami, można niskim kosztem poprawić wygląd niemal każdego samochodu.

 

Redakcja firma-wnecie.pl

Grupa osób dzieląca się wiedzą i doświadczeniem związanymi z biznesem, pracą i finansami. Bardzo bliskim nam tematem jest też rozwój osobisty, dlatego o nim również piszemy wiele artykułów. Do lektury naszego bloga zachęcamy szczególnie osoby, które prowadzą własną firmę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?