Niezapomniana integracja pracownicza w Warszawie – co w programie?

W nowocześnie prowadzonym biznesie integracja pracownicza to może nie codzienność, ale ważny efekt współpracy z podwładnymi pracownikami. Zintegrowany zespół pracuje skuteczniej, efektywniej i kreatywniej, a stres, który jeszcze do niedawna blokował zdolność do samodzielnego myślenia, staje się czymś abstrakcyjnym.

Imprezy integracyjne w Warszawie — lokalizacja i atrakcje

Jeśli impreza integracyjna ma się udać, to musi być zorganizowana w odpowiednich warunkach. Łatwy dojazd, duża sala balowa, dostęp do ogrodu (świetna lokalizacja dla fotobudki), a także strefa klubowa to czynniki, które mogą okazać się bardzo pomocne przy organizacji imprezy. Dobre nagłośnienie to kolejny, obowiązkowy punkt na drodze do pełnej integracji. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować swoich sił na scenie muzycznej. Dlatego sprzęt do karaoke to niezbędne wyposażenie każdej imprezy integracyjnej. Bądź co bądź, ma być wesoło i sympatycznie.

Jak zintegrować pracowników?

Celem zabaw integracyjnych nie jest zabawa sama w sobie. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby pracownicy, którzy pracują w zespole od niedawna, zaznajomili się ze swoimi starszymi i bardziej doświadczonymi kolegami. Integracyjne spotkanie „po godzinach” można zorganizować na kilka sposobów:

  1. Spotkanie w klubie, czyli coś dla miłośników chillu, dobrej muzyki i klubowych klimatów.
  2. Impreza plenerowa, w której — oprócz dobrej muzyki — warto postawić luz i odrobinę poczucia humoru.
  3. Współdziałanie, czyli połączenie typowej imprezy z realizacją humorystycznych, a zarazem integrujących zadań.
  4. Wspólne SPA — czyli coś dla miłośników relaksu, wypoczynku i regeneracji ciała zmęczonego po całym tygodniu pracy.
  5. Wyjście do… kina, a może raczej zorganizowanie kina w sali balowej, szkoleniowej itd. Wystarczy mieć projektor i dobry film.

Jak widać, imprezy integracyjne w Warszawie mogą mieć bardzo zróżnicowaną formę. Ważne, aby wybrać odpowiedni obiekt, który jest w stanie zrealizować event, a także dobrać program spotkania do oczekiwań uczestników.

A po imprezie…

Spotkania integracyjne najlepiej organizować w piątek lub sobotę. Dlaczego? Po pierwsze, zbyt długa zabawa może niekorzystnie odbić się na efektywności pracowników. Po drugie, nikt nie lubi się bawić, jeśli następnego dnia ma skończyć trudny i wymagający projekt. Po trzecie, nawet po imprezie trzeba sobie odpocząć. Wniosek jest jeden: organizacja imprezy pracowniczej w dużym hotelu to gwarancja, że po zabawie będzie można wyspać się w wygodnym i komfortowo urządzonym pokoju hotelowym. A jeśli hotel ten znajduje się w dużym mieście (np. Warszawie), część dnia można poświęcić na indywidualne zwiedzanie miasta.

Podsumowując, kluczem do lepszego współdziałania w firmie nie jest ciągłe napięcie, lecz integracja. To ona wyzwala z pracowników olbrzymie pokłady pozytywnej energii.

 

Redakcja firma-wnecie.pl