Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Odroczona płatność dla firm (BNPL) jako narzędzie wspierające sprzedaż B2B

Biznes Data publikacji - 2 lutego 2024 Autor - Redakcja firma-wnecie.pl
Odroczona płatność dla firm


Przedsiębiorcy, którzy decydują się na zrobienie zakupów, bardzo często zwracają uwagę na to, czy mają zapewnioną możliwość skorzystania z opcji odroczonej płatności. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ dzięki temu nie trzeba od razu uiszczać środków za zakup materiałów czy maszyn, tylko zyskuje się na to znacznie więcej czasu. Odroczona płatność dla firm to niezwykle przydatne rozwiązanie zwłaszcza dla tych przedsiębiorców, którzy miewają przejściowe problemy z zatorami płatniczymi. Odroczona płatność może w znaczący sposób zwiększać poziom sprzedaży w sektorze B2B. W poniższym artykule przedstawiamy szczegóły.

Czym jest odroczona płatność w sklepach internetowych? Wyjaśniamy! 

Z roku na rok coraz większa liczba przedsiębiorców prowadzących sklepy internetowe oferuje swoim klientom wyjątkowo wygodną możliwość realizowania zakupów bez konieczności uiszczania należności od razu. Najczęściej jest to oparte na zasadach kredytu kupieckiego. Strony umowy umawiają się na określony termin, w którym klient opłaci całość zamówienia. Inne rozwiązanie polega na tym, iż firmy zyskują możliwość zrealizowania zakupu na raty, wraz z uwzględnieniem finansowania z zewnątrz. 

Zakupy z odroczonym terminem płatności są także coraz częściej spotykane w sektorze B2B. Jak wiadomo, w wielu branżach przedsiębiorcy borykają się z zatorami płatniczymi, dlatego możliwość spłacenia zobowiązania za zakupione materiały, narzędzia czy maszyny w dogodnym, późniejszym terminie, stanowi naprawdę dobre rozwiązanie. Czas na spłatę takich zobowiązań najczęściej wynosi 30 dni po zakupie. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą prowadzić swoje interesy, oczekiwać na spłatę środków z wystawionych przez siebie faktur, a następnie opłacić zrealizowane przez siebie zakupy. 

Mechanizm odroczonej płatności – dlaczego warto?

Odroczona płatność jest wyjątkowo popularnym rozwiązaniem, które może nieść za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim, możliwość skorzystania z niego może przesądzić o tym, iż dany podmiot zdecyduje się na podjęcie decyzji zakupowej. Przedsiębiorcy, którzy mają tymczasowo gorszą sytuację materialną (na przykład oczekują na opłacenie faktur przez kontrahentów) zdecydowanie chętniej wybiorą sklepy, które zaoferują im możliwość zapłacenia za towary z opóźnieniem. 

Wiadomo, że odroczona płatność jest mechanizmem, który niesie za sobą określone ryzyka, dlatego też przy implementowaniu tego rozwiązania warto zachować daleko idącą ostrożność. Jednym z popularnych modeli jest skorzystanie ze wsparcia profesjonalnego partnera, takiego jak firma PragmaGO. 

Wsparcie przy odroczonej płatności od PragmaGO

Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia profesjonalnego partnera przy implementacji odroczonej płatności dla klientów biznesowych. Polega to na tym, iż ta firma zewnętrzna opłaca zamówienie od razu. 

Działa to na następujących zasadach: składamy zamówienie w wybranym sklepie, zgłaszamy produkty do finansowania w PragmaGO na stronie oraz wypełniamy formularz. PragmaGO następnie opłaca zamówienie za pomocą przelewu ekspresowego. Całą należność za zamówienie można uiścić w terminie do 30 dni. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na https://pragmago.tech/pl/.

Materiał zewnętrzny

Redakcja firma-wnecie.pl

Grupa osób dzieląca się wiedzą i doświadczeniem związanymi z biznesem, pracą i finansami. Bardzo bliskim nam tematem jest też rozwój osobisty, dlatego o nim również piszemy wiele artykułów. Do lektury naszego bloga zachęcamy szczególnie osoby, które prowadzą własną firmę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?