Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Przeprowadzka? Dowiedz się jak spakować książki

Praca Data publikacji - 26 października 2021 Autor - Redakcja firma-wnecie.pl
jak spakować książki

Przeprowadzka to stresujący okres. Każdą rzecz trzeba bezpiecznie zapakować, aby nie uległa uszkodzeniu w przewozie. Problem staje się większy, gdy jesteś bibliofilem. Stoisz zrezygnowany przed przepastnymi regałami pełnymi ukochanych książek i myślisz, jak się za to zabrać… Nie bój się, pomożemy!

Najpierw posegreguj książki

Przeprowadzka to świetny pretekst do odkurzenia półek pełnych literatury. Nie zawsze jest czas robić to regularnie, więc w tej chwili nadarza się do tego dobra okazja. Zacznij od opróżnienia wszystkich regałów. Ułóż książki stosami i przyjrzyj się im uważnie. Czy wszystkie powieści chcesz mieć w nowym domu? Może któreś z nich niepotrzebnie zajmują miejsce? Przejrzyj swoją biblioteczkę książka po książce, przy okazji przecierając je szmatką, żeby pozbyć się zalegającego kurzu. Książki, które chcesz ze sobą zabrać ułóż w jednym kącie pomieszczenia, w drugim umieść te, które sprzedasz lub oddasz znajomym. Tym samym upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. Selekcja odświeży Twoją kolekcję, robiąc miejsce na jeszcze więcej książek! 

Jakie pudła do przeprowadzki

Pakowanie książki do wysyłki to banalna sprawa. Wystarczy włożyć jeden lub kilka egzemplarzy do specjalnego zgrabnego pudełka i po kłopocie. Gdy jednak się przeprowadzasz tych książek mogą być setki. W takim przypadku najlepiej jest zaopatrzyć się w specjalne pudła. Blog o kartonach to dobre miejsce do rozpoczęcia poszukiwań.

Nie kupuj kilku ogromnych pudeł. Twój kręgosłup i Twoje mięśnie będą płakały przy przenoszeniu gabarytów. Zainwestuj raczej w kilka mniejszych pudeł, które będzie Ci łatwiej przenosić z miejsca na miejsce. Blog o kartonach oferuje wiele różnorodnych rozmiarów, więc na pewno dobierzesz coś do swoich upodobań. Kartony do przenoszenia książek są wykonane z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu możesz zapakować w nie nawet najcięższe encyklopedie. 

Pakowanie książki – kilka wskazówek

Pakując książki pamiętaj, aby robić to systematycznie. Ułóż swoje skarby autorami, seriami lub wydawnictwami i w ten sposób pakuj je do pudeł. Dzięki temu szybciej odnajdziesz się w kolekcji, dekorując nowe mieszkanie. Co jeszcze możesz zrobić, żeby pakowanie było przyjemnością?

  • Nie wkładaj książek byle jak. Postaraj się układać je równo, bo dzięki temu nie ulegną uszkodzeniu w transporcie.
  • Dobrze zabezpiecz pudła. Skup się na dnie – wzmocnij je taśmą klejącą lub owiń całe pudło stretchem. 
  • Zostaw trochę luzu. Nie pakuj książek po samą górę. Zostaw na tyle miejsca, żeby pudło zamykało się bez oporu.
  • Podpisz pudła. Nie tylko te z książkami! Podpisanie pudeł ułatwi Ci odnalezienie się w nowym mieszkaniu.

Przeprowadzka to spore przedsięwzięcie, ale jeśli zastosujesz się do naszych porad to zrobisz to szybciej i sprawniej. Dodatkowy czas możesz przeznaczyć na znalezienie najlepszej księgarni w nowej okolicy!

Redakcja firma-wnecie.pl

Grupa osób dzieląca się wiedzą i doświadczeniem związanymi z biznesem, pracą i finansami. Bardzo bliskim nam tematem jest też rozwój osobisty, dlatego o nim również piszemy wiele artykułów. Do lektury naszego bloga zachęcamy szczególnie osoby, które prowadzą własną firmę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?