Rodzaje kont bankowych – które wybrać?

Obecnie nikt nie wyobraża sobie funkcjonowania bez posiadania rachunku bankowego. Za pomocą przelewów bankowych płacimy rachunki, robimy zakupy w sieci, płacimy za obiady itp. Bankowość elektroniczna to bardzo przydatny wynalazek, który zrewolucjonizował podejście do transakcji bezgotówkowych. Jakie są rodzaje kont bankowych?

Rachunek osobisty – w jakim banku?

Konta bankowe są różne, jednak najpopularniejszym jest osobisty rachunek, na którym trzymamy pieniądze na bieżące wydatki. Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu za korzystanie z karty bankowej trzeba uiścić miesięczną opłacę, obecnie większość instytucji bankowych wydaje takie karty bezpłatnie. Czy wszystkie konta osobiste są bezpłatne? Z reguły tak, jednak jeżeli nie będziemy aktywnie korzystać z bankowości elektronicznej czy bezgotówkowej, mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty i w tym trzeba się liczyć. Obecnie można założyć konto osobiste bez wychodzenia z domu, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronie banku. karta do bankomatu zostanie wysłana do nas przez bank za pośrednictwem poczty polskiej. Jeżeli nie wiem, jakie konto wybrać, dobrym rozwiązaniem będzie przejrzenie i przeanalizowanie rankingu kont osobistych, który bez problemu znajdziemy w sieci.

Konta oszczędnościowe

Konto osobiste to nie wszystko, każdy kto zarabia pieniądze i odkłada część wypłaty, bardzo dobrze wiem, czym jest konto oszczędnościowe. Chociaż w tym wypadku odsetki są minimalne, to takie konto będzie dobrym sposobem na przechowywanie oszczędności. Dzięki temu nie trzymamy wszystkich pieniędzy na koncie głównym, ale mamy oddzielne konto, gdzie można gromadzić zaskórniaki na czarną godzinę.

Konta walutowe

Wśród różnych rodzajów kont bankowych można wyszczególnić także konta walutowe. W końcu w dzisiejszych czasach wiele osób pracuje za granicą i zarabia pieniądze w innej walucie, niż złotówki. Konto walutowe można podpiąć do swojego konta osobistego, to rozwiązanie niezwykle wygodne. Co więcej w tym wypadku nie płacimy żadnych prowizji za przewalutowanie, co też jest ważne.

Konta firmowe dla przedsiębiorców

Bez względu na to, czy prowadzisz małą, jednoosobową działalność gospodarczą czy duże przedsiębiorstwo zatrudniające kilkanaście czy kilkadziesiąt osób, musisz posiadać osobne konto firmowe. Obecnie banki oferują bardzo korzystne warunki dla osób prowadzących własny biznes. banki oferują konta dla start-upów, dla spółek, dostępne są także konta premium. Wybór jest duży i można dopasować konto do swoich indywidualnych potrzeb.

Jak widać obecnie banki mają do zaoferowania bardzo dużo możliwości., co więcej możemy samodzielnie stworzyć konto, które będzie w 100% dopasowane do naszych potrzeb, możliwości i oczekiwań. Oczywiście warto wcześniej sprawdzić wszystkie opłaty, aby nie było później żadnych niespodzianek. Najważniejsze jest to, żeby koszty prowadzenia konta bankowego nie były duże, albo żeby nie było w ogólne żadnych opłat za ich prowadzenie. Oferty poszczególnych banków są obecnie bardzo konkurencyjne, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór.

Redakcja firma-wnecie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *