Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Techniki rozmowy kwalifikacyjnej

Biznes Data publikacji - 16 lutego 2020 Autor - Redakcja firma-wnecie.pl

Niewiele osób wie, że zmieniając jedynie sposób prezentacji naszego doświadczenia w rozmowie o pracę znacząco zwiększymy szanse zatrudnienia.

Zmysły oddziałują na nas w różny sposób, i jest to sposób zmienny i zależny od wielu czynników.

Kilka ważnych czynników

Podczas rozmowy o pracę, czy ważnej prezentacji powinny być dla nas istotne poszczególne czynniki, takie jak, zmysły, emocje, racjonalność, oraz poczucie estetyki.
Mózg ma swoje ulubione rodzaje treści, i łatwo nimi operować.
Łatwo nam także włączyć całość doświadczenia.

Warto wiedzieć, że jeśli podczas takiej rozmowy zaczniemy pewne fakty przejaskrawiać, to nie wyjdziemy na tym dobrze.
Nie skupiajmy się na opozycyjności, tylko na pewnym aspekcie rzeczy, który jest w pewien sposób niezwykły. Pamiętajmy, że nawiązanie do wszystkich rzeczy musi być inteligentne. Jeżeli posłużymy się danym obrazem na siłę, to będzie on brzmiał sztucznie.

Pamiętajmy też, że odpowiedzi na pytania powinny przybrać formę historii. Pozwoli nam na to, aby być zapamiętanym, a przyszły pracodawca będzie postrzegał nas jako osobę kreatywną w pozytywny sposób.

Zestawy pytań

Żeby wywołać u słuchaczy emocje historiami czy obrazami, musimy używać bardziej opisowych przymiotników. Historie mają przedstawiać osobisty punkt widzenia, lub zobrazować skomplikowane elementy przekazu.

Najbardziej stresujący zestaw pytań na rozmowie o pracę, to pytania dotyczące naszego życia prywatnego, oraz relacji z osobami z poprzedniej pracy.
Potraktujmy te osobiste doświadczenia w kontekście biznesowym. Konstruując daną historię ujmijmy profesjonalnie elementy kryzysu, a na koniec podsumujmy.

Warto opracować sobie odpowiedzi na możliwe pytania, szczególnie skupmy się na kryzysach.

A jak poradzić sobie z pytaniem na które nie byliśmy do końca przygotowani?
Możemy je sparafrazować w bardziej odpowiedniej dla nas formie, a następnie odpowiedzieć na to drugie.

Więcej ciekawych artykułów na stronie mojemedia.pl

Redakcja firma-wnecie.pl

Grupa osób dzieląca się wiedzą i doświadczeniem związanymi z biznesem, pracą i finansami. Bardzo bliskim nam tematem jest też rozwój osobisty, dlatego o nim również piszemy wiele artykułów. Do lektury naszego bloga zachęcamy szczególnie osoby, które prowadzą własną firmę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?