Jaki laptop kupić – parametry

Wydajność to dla wielu użytkowników najważniejsza cecha dobrego laptopa. Gdy zastanawiają się, „jaki laptop kupić” porównują parametry techniczne każdego urządzenia znajdującego się w kręgu zainteresowania. Moc procesora decyduje, jakie programy oraz aplikacje możemy używać na swoim komputerze bez obaw, że będą się co chwilę zawieszać, decyduje z ilu programów jednocześnie możemy korzystać.
Podstawowe modele procesora zamontowane w komputerach przenośnych średniej klasy bez trudu będą w stanie odtworzyć filmy, pozwolą na szybkie i sprawne przeglądanie stron internetowych. Mocniejsze procesory są przeznaczone do obróbki obrazu oraz wykonywania zaawansowanych obliczeń. Obecnie najpopularniejszymi procesorami są modele marki Intel. Modeli tych jest kilka, każdy z nich ma nieco inne parametry. Poważną alternatywą dla procesorów Intel są procesory AMD.

Jaki laptop kupić

Co ma wpływ na wydajność laptopa?


Na wydajność komputera przenośnego ma wpływ ilość pamięci RAM. Nie wystarczająca ilość RAM powoduje zawieszanie się programów oraz zaawansowanych aplikacji. O ile w większości laptopów dokonywanie ulepszeń, dokupowanie części jest niemożliwe, o tyle kwestia pamięci RAM jest tutaj wyjątkiem. Niektóre laptopy dają możliwość wymienienia pamięci RAM. Maksymalna ilość RAM w laptopach to 64 GB. Laptop przeznaczony do gier powinien posiadać jak największą ilość pamięci RAM. One pozwalają na szybkie sczytywanie danych gry i co za to idzie na płyną rozgrywkę. Do prawidłowego codziennego funkcjonowania zwykłego laptopa wystarczy minimum 4 lub 8 GB RAM.

nietylkoubezpieczenia.pl

Redakcja firma-wnecie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.