Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Firmowe konto bankowe – co trzeba o nim wiedzieć?

Finanse Data publikacji - 5 czerwca 2022 Autor - Redakcja firma-wnecie.pl
firmowe konto bankowe


W wielu przypadkach przedsiębiorcy zobowiązani są do posiadania firmowego konta bankowego. Co ważne, praktycznie w każdym banku jest możliwość założenia takiego konta firmowego praktycznie w kilka minut ( i to zarówno stacjonarnie, jak i przez internet). Co warto wiedzieć o takim koncie? Czy działa ono na podobnych zasadach jak konto indywidualne? Z jakimi opłatami trzeba się liczyć za prowadzenie konta firmowego? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znaleźć można poniżej.

Jakie konto firmowe jest najlepsze?

Klienci, którzy są zobowiązani do założenia konta firmowego, mają nie lada wyzwanie, gdyż banki oferują im naprawdę mnóstwo ofert dotyczących takiego konta. Oczywiście, klienci chcą założyć konto, które będzie najtańsze i które da im wiele możliwości. W niektórych bankach można liczyć na opłaty miesięczne za prowadzenie konta na większe niż 20 zł, bezprowizyjne przelewy na terenie całego kraju, dobre warunki przyznania debetu oraz wiele, wiele innych. Warto postawić na bank, w którym klient posiada również swoje konto prywatne, gdyż doskonale będzie już wiedział, jak takie konto obsługiwać przez internet.

Prowadzenie konta firmowego

Trzeba pamiętać, że konto firmowe, to nie konto prywatne, dlatego też transakcje, które przechodzą przez takie konto powinny być tylko związane z prowadzeniem działalności. Mnóstwo osób zapomina o tym i podaje ten numer konta osobom bliskim do przelewów indywidualnych. Warto pamiętać o tym, iż przede wszystkim jest to „miejsce, w którym osoba, która prowadzi działalność gospodarczą rozlicza się z Urzędem Skarbowym oraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i osoby uprawnione do kontroli w każdej chwili mogą sprawdzić, jakie transakcje, z takiego konta zostały dokonane.

Najlepsze firmowe konto bankowe do działalności gospodarczej

Na rynku jest bardzo dużo ofert banków, które są bardzo korzystne dla klientów firmowych. Warto wcześniej przeanalizować przynajmniej kilka z nich, by wybrać taka ofertę, która w 100% spełnia oczekiwania klienta. Trzeba bowiem dowiedzieć się, z jakimi opłatami wiąże się prowadzenie takiego konta, czy właściciel otrzyma kartę debetową oraz, czy będzie chciał dokonywać transakcji również z kontrahentami z poza kraju. Te wszystkie dodatkowe funkcje mogą bowiem wiązać się z dodatkowymi kosztami. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie rankingów, które konta firmowe są obecnie najlepsze i które z nich cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. Trzeba bowiem pamiętać, że dla dużej firmy konkretne konto może okazać się najlepsze, a dla mniejsze zupełnie inny bank będzie miał najatrakcyjniejszą ofertę.

Redakcja firma-wnecie.pl

Grupa osób dzieląca się wiedzą i doświadczeniem związanymi z biznesem, pracą i finansami. Bardzo bliskim nam tematem jest też rozwój osobisty, dlatego o nim również piszemy wiele artykułów. Do lektury naszego bloga zachęcamy szczególnie osoby, które prowadzą własną firmę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?