Moc podświadomości w dążeniu do celu

Nawet nie wiesz jak ogromną moc ma Twoja siła woli i Twój umysł. Nie masz pojęcia jak wiele kwestii możesz kontrolować jeśli tylko bardzo chcesz. Na tym właśnie głównie opiera się motywacja. Bardzo ogromna barierą w realizacji celu jest ludzka blokada podświadomości.

Moc podświadomości w dążeniu do celu

Bariera, którą tworzy przede wszystkim nikt inny jak sam człowiek, który pozwala sobie na bezustanne złe myślenie o sobie, negatywne emocje i długotrwały brak wiary we własne możliwości. Biorąc pod uwagę i gromadząc całkowitą, kompletną ilość czasu jaką człowiek poświęca na faktyczną pracę nad realizacją celu a ilość czasu, jaka człowiek poświęca pozwalając sobie na negatywne myślenie i złe emocje moglibyśmy nieźle się zdziwić jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie co dominuje i w jakich ilościach. Rezultat mógłby być przerażający.

Negatywne emocje

Dopiero kiedy faktycznie zetkniemy się z taką szokową konfrontacją poprzez uświadomienie sobie jak wiele czasu zabierają nam negatywne emocje, myślenie o celu, teoretyzowanie go i myślenie o nim pomieszane z rozczarowaniem, że przecież nic nie robimy w celu przybliżenia się do sukcesu, którego tak bardzo pragniemy dopiero wtedy zdamy sobie sprawę z tego jak ogromne możliwości zostały przez nas niewykorzystane. Ten moment może być bardzo trudny i również dołujący, ale czasem jest bardzo potrzebny, wręcz konieczny, aby zmusić nas do finalnej refleksji, analizy tego, czego chcemy w życiu i wreszcie rozpoczęcia działania poprzez stopniowe zdobywanie nowych, lepszych nawyków do jakich należy między innymi zmiana nastawienia i wiara we własne możliwości.

bookslandia.net.pl

Redakcja firma-wnecie.pl